הרובוטים כבר כאן,היום כבר אין חדשות בלי להזכיר את נושא הרובוטיקה המתפתח ונכנס לחיינו בכל תחום,ניקיון (שאוב אבק ומנקה חלונות),בתחום הרפואה,רובוט לחלוקת רצפטים,שלא לדבר על תחום התעשייה (רפואה,צבא,תעשיית הרכב ועוד),תערוכות משלבות תחומים ונותנים לרובוטיקה מקום של כבוד( ב 08.04.13) בגרמניה תערוכה בתחום הרובוטיקה והאנרגיה הירוקה למשל כדי להיות למי שמתעניין.
יותר ויותר מרגישים את הביקוש לרובוטיקה וגם במערכת החינוך מגברים את העידוד לנושא הרובוטיקה,כנושא מאוד רלוונטי במתכונת הלימודים,מכללות אקדמיות,טכניון,אוניברסיטה, בבתי ספר היסודי,תיכוני ואף בהרבה חוגים,מי שנמצא במערכת החינוך הטכנולוגית,קורא,שומע ומתרגם את העתיד,שכן,הרובוטים בהחלט כבר חלק מחיינו.
המון חברות הון סיכון משקיעות בתחום הרובוטיקה,ביל גייטס כבר ביפנים ואומר שתחום הרובוטיקה היא המהפכה הטכנולוגית הבאה ולדעתו כמו תחום המחשבים האישיים אז גם הרובוטים יביאו מהפכה ענקית לחיינו.
לא להתבלבל גם הסמרטפונים הם בעצם חלק מרובוטיקה ואוטומטיזציה,שום דבר בחיינו לא יישאר דומה,בעתיד הקרוב כמעט כל יום נחוש בשינוי הרובוטים שמחלפים "חלקים" בחיינו. המון חברות, כמו אמזון עושות הערכת מצב ונכנסות לתחום,לא מזמן רכשה אמזון חברת רובוטיקה שתנהל את החלק הצרכני בורה אוטומטית רובוטית,לחברת מזור יש ביקוש למוצריה וגם השוק הפיננסי לא נישאר אדיש ומפנה תקציבים גדולים שמראים באמת שהכיוון הוא רובוטיקה!
כבר היום מסתמן ביקוש רב למהנדסים מתחום המתכת פיזיקה,אלקטרוניקה,תוכנה להסבה לרובוטיקה,בעלי ניסיון בשילוב כל הנושאים המרכבים את הרובוטיקה,יש עתיד מבטיח!!
הכשרה מקצועית בתחום הרובוטיקה,יש גם, במכללת נשיא טכנולוגיות כבר לפני 5 שנים לומדים ומתפתחים בתחום,כדי לבוא,לשמוע לראות ולהחכים,בנשיא טכנולוגיות,מעבדות רובוטיקה משוכללות ניתן לבצע ולהיעזר לכל פרויקט שרוצים לבצע, סביבת עבודה מעשית-שיהיה בהצלחה!