תעודת הבגרות מוענקת לכל בוגר בית הספר התיכוני או אקסטרני אשר כמובן עמד בכל הדרישות והמבחנים הצליח לקבל את תעודת הבגרות שתהיה חשובה כל כך להמשך הדרך. תעודת הבגרות היא בעצם האינדיקציה שלנו להבין את היכולות של הבוגר.

המינימום הנדרש כדי לקבל את התעודה הוא לעבור לפחות 9 מבחנים הכוללים בסך הכל 21 יחידות לימוד, ישנם עוד מספר מבחנים שתהיו חייבים לעבור על מנת שתוכלו לקבל את התעודה. חשוב להבין שללא תעודת בגרות לא תוכלו להמשיך ללמוד ברמה האוניברסיטאית וללכת ללימודי תואר במקרה כזה תהיו חייבים לעשות או להשלים את הבגרות שלכם.

מקצועות החובה שאתם תהיו חייבים לעשות הם: מתמטיקה, ספרות, אנגלית (או צרפתית) תנ"ך, הבעה עברית, הבעה בחיבור, היסטוריה, המחולקת לשתי יחידות לימוד, ואזרחות. כאמור ישנם גם מקצועות שתוכלו לבחור מבניהם אחד תהיו חייבים לבחור אחד מהם שהוא בעצם גם מבחן שחובה לעשות.

קורס הכנה ללימודי בגרות במתמטיקה 

מחקרים מראים שאחד המקצועות בו התלמידים מתקשים ביותר הוא מתמטיקה, לפעמים זה מאוד מתסכל להתקשות במקצוע מסוים ולכן במקרה כזה מומלץ ביותר לעשות קורס הכנה ללימודי מתמטיקה שיעזרו לכם מאוד לשפר את הציונים ולהפחית את התסכול אשר נובע מאי הבנה של החומר.

לימודי בגרות במתמטיקה מתחלקים על פי רמת היחידות שאתם בוחרים ללמוד כאשר 3 יחידות זה המינימום וחמש יחידות יהיה המקסימום שתוכלו ללמוד. כמובן שמיותר לציין מבחן זה הוא מבחן חובה שתהיו חייבים לעשות כדי שתהיו זכאים לקבל את תעודת הבגרות שלכם.

קורס הכנה ללימודי בגרות באנגלית

בגרות באנגלית כמו הבגרות במתמטיקה היא מבחן חובה שתהיו חייבים לעבור כדי לקבל את התעודה, גם מקצוע זה מחולק אותו דבר כמו הבגרות במתמטיקה מבחינת היחידות. 

 קורס הכנה ללימודי בגרות באנגלית חשוב מאוד אם אתם מתקשים בחומר בעזרתו תוכלו לשפר את הציונים שלכם וכמובן גם לשפר את כישורי השפה שלכם שימוש בשפה האנגלית הוא חשוב מאוד במיוחד אם אתם תלמדו לימודי תואר שם ישנם המון מונחים שתצטרכו ללמוד ולהבין.

מדעי המחשב בגרות 5 יח' היום הוא יותר מציון בבגרות, כי כיום גם בצה"ל מתייחסים למתגייסים שלמדו בבגרות מדעי המחשב ודבר זה מאפשר להם להתגייס ליחידת מ"מרם היוקרתית. במכללת נשיא מכינים גם לבגרות מדעי המחשב 5 יח' וגם כהכשרה מקצועית שיכולה לתת מקפצה מקצועית הלאה בחיים.