קורסי לימודים און ליין, שקרויים גם קורסים דיגיטליים, הולכים ותופסים את מקום הקורסים הפרונטליים המסורתיים במיוחד בתחומי ההיי-טק שבהם עוסקת מכללת נשיא טכנולוגיות.
ולא להתבלבל, ההדרכה בקורסים בנשיא טכנולוגיות נעשית אונליין LIVE עם מדריך צמוד, כך שהתלמיד לא "הולך לאיבוד" ויש מי שאחראי ומפקח על ההתקדמות בתהליך הלימוד.
הקורסים הם ממש קורסים להכשרה מקצועית לכל דבר ועניין ורק הרבה יותר נוח ללמוד אותם והעלות שלהם הרבה יותר נמוכה!
קורסים אלו במכללת נשיא מועברים באינטרנט בדרך הבאה: המורה קובע עם התלמיד שעה שנוחה לו ואז משתלט לו על המחשב (בעזרת פלטפורמות כמו zoom שנוחות מאוד לשימוש) והם לומדים ביחד את החומר לאותו שיעור. לאחר מכן מקבל התלמיד חומר ללימוד עצמי, ותלמיד יכול להיעזר במדריך אם מתעוררות אצלו שאלות בנושא התרגול.
כיום הפכו הקורסים הדיגיטליים לכה נפוצים וכמעט כל האוניברסיטאות המובילות בעולם החל מפרינסטון וכלה באוניברסיטה העברית בירושלים מציעות אותם.
בשנה שעברה השיקה השרה לשיוויו חברתי גילה גמליאל את "קמפוס", הפלטפורמה הלאומית ללימודים מקוונים, המאפשרת לתלמידים ללמוד לבחינה הפסיכומטרית.
לדברי מנכ"ל המכללה, אלי נשיא: הלימודים מרחוק בהחלט מסייעים לקצר את תהליך הלימוד אבל הם יכולים להיות אפקטיביים רק בשילוב צד אנושי ,כלומר הדרכה פיזית של מדריך ותרגול בעזרת לומדה.

יתרונם הגדול והמשמעותי של הקורסים הדיגיטליים הוא שהם מאפשרים לכל מי שרוצה, ולא משנה היכן הוא נמצא, ללמוד את הקורס.
במובן זה מבטלים הקורסים הדיגיטליים את המושג פריפריה ומאפשרים גם למי שגר רחוק ממרכז הארץ ללמוד ולהרחיב את הידע המקצועי שלו.
גם לאלו שגרים במרכז הארץ חוסך הקורס הדיגיטלי זמן רב של נסיעות ופקקים וכן למי שאינו יכול לצאת מהבית, למשל אישה בחופשת לידה שרוצה לנצל את החופש ללימוד מקצוע חדש או להתפתחות מקצועית.
ולא רק זו. גם איכות הלימוד של הלומדים בקורסים דיגיטליים עולה על זו שבקורסים פרונטליים, שכן הלימוד מתבצע בשעות הנוחת לתלמיד ונמנע מצב שמוכר מאוד לתלמידי הקורסים הפרונטליים, שמגיעים אליהם בדרך כלל אחר העבודה שהם עייפים ומתקשים להתרכז.
בקורסים דיגיטליים, לעמת זאת, בוחר התלמיד את השעה שנוחה לו.
לדברי מנכ"ל המכללה, אלי נשיא , הקורסים נבנים בקפידה כך שיכילו את כל החומר שנדרש ובמיוחד מושם דגש על בניית אביזרים וחומרי עזר שיקלו על הבנת החומר.
במדינות רבות בעולם החלו ניסיונות של קורסים דיגיטליים אפילו בבית ספר במודל שלפיו לימוד החומר מתבצע על ידי התלמיד בביתו והתרגול של החומר נעשה בכיתה. הרעיון מאחור מודל זה הוא שהתלמידים זקוקים לסיוע דווקא בזמן תרגול החומר ולימוד החומר היא פעולה שפחות מצריכה אינטראקציה בין המורה לתלמיד, שכן במהלכה המורה מדבר והתלמיד מאזין. לכן היא מתאימה יותר ללימוד עצמי בבית ואם דבר מה אינו ברור אז תוך כדי התרגול בכיתה, הוא יתברר.
לסיכום, במכללת נשיא טכנולוגיות שקיימת כבר 30 שנה ולה קורסים בתחומי הגרפיקה, ההיי-טק והטכנולוגיות, מציעים לימודי אונליין משולבים בהדרכה צמודה פרטנית או בקבוצות קטנות. הקורסים מאוד יעילים ומאפשרים גמישות, חסכון בזמן ובכסף.