אבטחת סייבר היא המוקד העיקרי של רוב אבטחת המידע, אך ישנם כמה הבדלים מרכזיים בין השניים.

אבטחת סייבר היא תהליך הכולל הגנה והגנה על ארגון מפני התקפות סייבר. ניתן לחלק את אבטחת הסייבר לשלושה חלקים:

1) הגנת סייבר: תהליך השימוש בשיטות הגנה להגנה על ארגון מפני התקפות סייבר. זה כולל הגנה על מערכות, תוכנות, נתונים ורשתות.

2) עבירת סייבר: תהליך של שימוש בשיטות גישה לתקיפה או חדירת מערכת או רשת על מנת לאסוף מידע או לגרום נזק. זה כולל פריצה ופישינג.

3) מודיעין סייבר: איסוף מודיעין על איום סייבר על ידי איסוף נתונים על המתקפה עצמה וניתוחו על מנת לזהות נקודות תורפה ולמנוע התקפות עתידיות.

אבטחת סייבר היא תהליך של הגנה על מערכות מחשב, רשתות ומידע מפני איומי סייבר. אבטחת מידע היא תהליך של הגנה על מידע במערכת או ברשת מפני גישה לא מורשית, שימוש, חשיפה, שיבוש או הרס.

אבטחת סייבר היא תחום רחב שמקיף בתתי תחומים רבים ושונים. אחד מהם הוא אבטחת מידע המתמקדת בהגנה על מידע ולא במערכות פיזיות. הבדל נוסף בין סייבר ל-info sec הוא שבעוד ש-cyber sec משתמש בטכנולוגיה כדי להגן על המערכות והרשתות שלה, info sec מתמקד באנשים ובאופן שבו הם מתקשרים עם המערכת.

אבטחת סייבר היא תהליך של הגנה על מידע ורשתות דיגיטליות מפני פריצה, תוכנות זדוניות ופגיעויות אחרות. אבטחת מידע כוללת הגנה על מידע דיגיטלי, כגון קבצי מחשב, אתרי אינטרנט, נתונים אישיים ועוד.

אבטחת סייבר מכונה בדרך כלל הגנת הרשת בעוד שאבטחת מידע נתפסת כמונח רחב יותר הכולל גם הגנת סייבר וגם הגנת מידע.

אבטחת סייבר הפכה להרבה יותר פופולרית בשנים האחרונות בגלל העלייה בשימוש בטכנולוגיה. זה היה חלק חשוב כמעט בכל הארגונים המודרניים, כאשר הגנה על נתונים היא בראש סדר העדיפויות עבור חברות רבות.

תהליך אבטחת סייבר והגנה על רשתות מחשבים

אבטחת סייבר היא תהליך של הגנה על רשתות מחשבים, התקנים ונתונים מפני התקפות סייבר. בעוד אבטחת מידע היא הגנה על מערכות מידע מפני גישה בלתי מורשית, שימוש, חשיפה, שיבוש, שינוי או הרס.

ההבדל העיקרי בין סייבר לאבטחת מידע הוא שבעוד אבטחת מידע מתמקדת במניעת התקפות על רשתות מחשבים ומכשירים באמצעות אמצעי הגנה כמו חומות אש ותוכנת אנטי וירוס, אבטחת מידע מתמקדת בהפחתת סיכונים לסודיות וזמינות.

אבטחת סייבר מתמקדת יותר במניעת תקיפה ואילו אבטחת מידע כוללת הן מניעה והן התאוששות לאחר התרחשות תקיפה.

אבטחת סייבר הוא מונח רחב הכולל כל מה שקשור להגנה והגנה על רשתות מחשבים, מערכות ונתונים מפני התקפות סייבר. אבטחת מידע היא הדיסציפלינה של הגנה על נכסי מידע מפני איומים פנימיים וחיצוניים.

ישנם כמה הבדלים עיקריים בין אבטחת סייבר לאבטחת מידע. אבטחת סייבר כרוכה במניעת גישה בלתי מורשית למערכות או נתונים בעוד שאבטחת מידע מתמקדת יותר בהגנה על סודיות, שלמות וזמינות הנתונים.

ניתן לחלק את אבטחת הסייבר לשתי קטגוריות:

– אבטחה פיזית – אבטחה טכנית

אבטחה טכנית כוללת דברים כמו חומות אש, תוכנות אנטי-וירוס, הצפנה וכו'. ניתן ליישם הגנה טכנית במגוון דרכים כולל כלי חומרה או תוכנה שתוכננו במיוחד למטרה זו.

אבטחת סייבר היא שימוש בטכנולוגיה למניעת גישה לא מורשית למערכות מחשב ולרשתות.

אבטחת מידע היא הגנה על מידע ונתונים מפני גישה בלתי מורשית, שימוש, חשיפה, שיבוש, שינוי או הרס.

אבטחת סייבר היא תת-קבוצה של אבטחת מידע המתמקדת בהגנה על מערכות מחשב ורשתות מפני התקפות סייבר. ניתן להשיג אבטחת סייבר באמצעות ניטור פעילות המערכת, קביעת הגדרות תוכנה להגנה מרבית, שימוש בטכנולוגיות הצפנה ופיתוח מדיניות המגבילה את גישת העובדים למידע רגיש.

אבטחת מידע בכללותה כוללת היבטים רבים ושונים לרבות אבטחה פיזית (מתקני אבטחה), אבטחת רשת (אבטחת נתונים ברשתות) וכן אבטחה דיגיטלית (אבטחת נתונים באחסון).

את כל הידע המקצועי והמידע הנוסף מקבלים במהלך קורס ניהול רשתות אונליין שמקנה לכם את הכלים המקצועיים לנהל ולאבטח רשתות בארגונים וחברות.